Сучасна сім’я нині переживає непрості часи: погіршення матеріального становища, невпевненість у завтрашньому дні, а звідси й зниження народжуваності, ускладнення взаємин.
На жаль, сьогодні подружнє життя багатьох родин закінчується крахом — розлученням, у результаті чого зростає “армія” дітей, які вже в дошкільному віці пережили кризу втрати.
Батьки мають брати на себе відповідальність перед дитиною за те, що не змогли створити міцну сім’ю, яка стала б для сина чи доньки фортецею. А це означає, що тільки вони винні в стражданнях дитини, в тому, що кинули її в страшну круговерть душевної кризи.
Замислимося: в Україні 130 тисяч дітей — "діти вулиці”, і це лише за офіційними даними. І в тому, що дітям на вулиці краще, ніж поруч з батьками, провина дорослих. Адже діти йдуть від батьків у пошуках кращого життя, якого дорослі не спромоглися їм створити.
Статистика тим часом показує, що сьогодні для багатьох сімей народження дитини — це перший крок до розлучення. Звучить парадоксально, але це факт. Сучасні вчені шукають відповіді на запитання — чим можна пояснити зниження задоволеності шлюбом після народження першої дитини? І якщо відновити сім’ю неможливо, що слід зробити, аби від її руйнування дитина постраждала якнайменше. У цьому допоможуть пояснення та поради кандидата психологічних наук Ірини Литвиненко.