Чому виникає анорексія та булімія, переїдання та інші розлади харчування. Вчені й до сьогодні не можуть дати однозначної відповіді на це питання.
Дослідниця Сьюзі Орбах розглядає нервову анорексію, як доступний жінкам спосіб продемонструвати незадоволеність своїм становищем у суспільстві. Вона описує анорексію як форму голодної боротьби і частину жіночого протесту.
У той же час вчена Рамзі Гордон стверджує, що булімія – це соціальна епідемія, що уособлює внутрішній конфлікт, який відчувають жінки. Жінки, які страждають булімією, знаходяться під тиском суперечливих культурних вимог.
Відповідно порушення харчової поведінки – це специфічний спосіб реагування жінок на протиріччя в соціальних і культурних вимогах по відношенню до самого поняття «жінка».
Сучасні дослідження порушень харчової поведінки не можуть більше обмежуватися розглядом лише двох позицій – медичної та соціологічної. Все більш актуальним стає звернення до досвіду конкретних жінок.
Соціальний арт - проект «Голоси» ( про який ми писали попередньо) дозволяє звернутися до досвіду конкретних жінок, тим самим надавши їм простір говорити від свого імені про свої тіла та життя. Це історії 12 жінок про те, як вони обмежували себе в їжі або переїдали, як ніколи не були задоволені своїм тілом, як контролювали себе, і як втрачали контроль. Проект містить тексти написані на основі бесіди з такими людьми.