Служба крові в Україні потребує змін та підтримки громадян
За останні 15 років донорство в Україні пережило значний спад, кількість донорів зменшилася більш ніж в два рази.
Основні причини цього – низький рівень життя населення, погіршення соціально-демографічної ситуації, високий рівень інфекційної захворюваності донороспроможного населення.
Як правило, з проблемою нестачі крові чи її компонентів громадяни зіштовхуються у разі виникнення складних хвороб чи нещасних випадків. За статистикою 90% українських донорів – родичі тих, хто потребує невідкладної допомоги.
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує аби на кожного мешканця країни було заготовлено 12–15 мл донорської крові на рік. На сьогодні цей показник по Україні становить близько 9 мл крові. Для порівняння також зауважимо - якщо в країнах Європейського Союзу на тисячу осіб припадає 39 донорів, то в Україні - 7,9 (2016 рік). Цікаво, що донорство в багатьох країнах ЄС виключно добровільна справа і ніяких відшкодувань за здану кров людина не отримує.
Чому ж так склалося, що система донорства в Україні не відповідає світовим стандартам та перебуває у кризовому стані, - розповіли житомирянам керівники проекту «Кров новин – новини крові» Юлія Новобранець (Асоціація молодих донорів України), Леся Ярошенко (Український форум благодійників), Олександр Чекмишев (Комітет "Рівність можливостей", Асоціація "Спільний простір") та представники Житомирського центру крові.