Перед сільськогосподарським комплексом області поставлено завдання призупинити спад поголів'я великої рогатої худоби
На останній відомчій колегії констатували: досить тривала тенденція скорочення спостерігається і в приватних господарствах, і в профільних підприємствах. Не став виключенням і поточний період: до минулорічних показників на 3 % зменшилася кількість великої рогатої худоби, на 2 % – корів, на 10 % – свиней, лише поголів'я птиці зросло (менше, ніж на 1 %). За чисельністю поголів'я у м'ясному скотарстві область перемістилась з 3 на 5 місце в державі.
"Але найбільш шкода, що ми втратили ту базу, яка напрацьовувалася роками. Втратили племінне господарство у багатьох районах", – зазначив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Леонід Бабич. Перепало на колегії й інвесторам, які доклали руку до скорочення показників у тваринницькій галузі регіону:
"Ситуація ускладнюється інвестиційними компаніями та філіями агрохолдингів, які прийшли працювати в область, взяли багато тисяч гектарів землі і замість обіцяного нарощування поголів'я, знищують його".
Аби стабілізувати ситуацію, передусім потрібно налагодити суворий контроль і облік в усіх, без винятку, господарствах, що утримують велику рогату худобу, а поки що:
"Ми тотально не володіємо ситуацією: скільки поголів'я, і в яких підприємствах знаходиться. Сьогодні недостатня робота ведеться у напрямку ідентифікації тварин, внесення їх до державного реєстру, тому багато поголів'я ми втрачаємо, не маючи реєстрації, не маючи оприбуткування, не маючи ветеринарного супроводу при реалізації поголів'я", – наголосив заступник директора департаменту агропромислового розвитку ЖОДА Леонід Бабич.