Трагічні випадки на воді найчастіше трапляються в місцях стихійного відпочинку
Обладнаних мало і займатися облаштуванням нових ніхто не хоче. Цю тему вже вкотре обговорювали під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Рятувальники кажуть, що для місцевої влади визначення місць для цивілізованих пляжів невигідне
– для цього потрібно не просто обрати підходяще місце, а й обстежити його, облаштувати і постійно підтримувати порядок, а все це –кошти і додаткова відповідальність.
Комунальник погоджуються – з року в рік ситуація не зрушує з місця:
"На превеликий жаль, ніхто не несе відповідальності, щоб обладнати ці пляжі і проводити там якісне дозвілля. Дійсно, на місцях не хочуть проводити обстеження водної акваторії. Вони повинні дати заявку і наша обласна рятувальна служба виїжджає і робить. Але у 2014 році жодної заявки не було. За 2013 рік було всього десять заявок", – розповів директор обласного департаменту житлово-комунального господарства Геннадій Забродський.
На сьогодні на Житомирщині п'ять офіційних пляжів – два в обласному центрі і по одному в Бердичеві, Коростені і Новограді-Волинському. Геннадій Забродський каже, що в Любарі облаштували пляж площею сорок соток, але він ще не паспортизований. При цьому в нашій області є чимало місць, де можна було б організувати відпочинок на воді – понад дві сотні річок, десятки ставків та водосховищ.