Настільки звичне для нас явище, як радіосигнал, ще сто років тому вважалося надприродним. Тому задовго до появи цього свята, детекторні приймачі могли дозволити собі лише небагато людей. Стрімкий розвиток радіотехнологій призвів до того, що зараз на основі перших розробок Попова створено такі революційні явища, як телебачення і мобільний зв'язок.
Вони щільно увійшли в наше життя. І дякувати за ці блага цивілізації ми маємо людям, які могли б вважати своїм професійним святом День радіо. Говорить заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих:
"Я думаю, що радіомовлення буде розвиватися, тому що на сьогоднішній день є велика кількість слухачіві тих, що пересуваються автомобілем, і тих, хто традиційно слухає проводове радіо у селах. Навіть за наявності Інтернету традиційні форми інформування існують та розвиваються".
У наш час з Днем радіо прийнято також вітати працівників телебачення, підприємств по зв'язку, радіоаматорів і всіх, чия робота залежить від радіохвиль. Крім того, це свято можна вважати професійним днем радіо-діджеїв, завдяки яким прямі ефіри стали надзвичайно популярними.