25.03.2014
Вже дев'ята за ліком акція "Майбутнє лісу в твоїх руках" відбулась в Радомишльському держлісгоспі
На площі два гектари у Краснобірському лісництві сосни та берези садили учасники шкільного лісництва, представники влади, працівники Міністерства аграрної політики, журналісти. "Це хороший приклад, як можна з користю провести свій вільний час", – зазначив міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка.
Особливо приємно працювати разом з дітьми, додає голова Житомирської облдержадміністрації Сидір Кізін:
"Те, що в такій акції задіяні діти, це абсолютно правильно. Мій син, на жаль, не зміг приїхати через хворобу, хоча дуже хотів. А маленька донечка Ігоря Швайки разом з нами, морально нас підтримує".
"Робота разом з дітьми – це є абсолютно нормальний виховний процес, – зауважив Ігор Швайка. – Не потрібно нікого виховувати, треба просто ставати поруч і робити одну справу. Якщо ти робиш правильну справу, діти абсолютно спокійно почуваються поруч з тобою".
Дванадцятирічна Анастасія Мельниченко ліс садила вперше, бо в шкільному лісництві лише перший рік. Каже, що її надихає приклад старшої сестри:
"Я ще багато дерев не садила, ще жодного разу не садила ліс. А от моя старша сестра садила ліс в Малій Рачі, майже 500 дерев посадила і тепер вона гордиться тим, що може піти в ліс і побачити своє дерево, яке вона посадила. І я теж сподіваюся, що коли я підросту і підростуть ці дерева, які я сьогодні посадила, я прийду в ліс і може, навіть, впізнаю своє дерево".
Акція "Майбутнє лісу в твоїх руках" вже стала традиційною, і щороку до неї долучається більше людей. Лісівники задоволені, адже результатом є бережливе ставлення до природи:
"Цією акцією ми хочемо показати людям, що потрібно берегти те, що ми маємо. Якщо ми не будемо берегти ту чарівну природу, яка у нас є, то будемо мати навкруги пустелі. Ми впевнені в тому, що якщо людина сама посадила маленьке деревце, і буде бачити, як воно росте, то звикатиме до думки, що не треба шкодити природі", – розповів перший заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Ярослав Макарчук.
На Житомирщині цього року заплановано провести лісовідновлення на площі 3 тисячі 300 гектарів. Половину завдання вже виконали, на початку квітня вже сподіваються прозвітувати про завершення робіт.