запомните / запишите
сообщите, что вы нашли информацию
на сайте "Map.zt.ua - Карта Житомира"

Hовость компании "Обласний медичний центр здоров’я та спортивної медицини"

 

30.10.2014

Міжнародний день псоріазу

Міжнародний день псоріазу проводиться з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 р. Цей день присвячений людям, хворим на псоріаз або псоріатичний артрит.
«Міжнародний день псоріазу» вже став, по істині, глобальною подією, яка нагадує про мільйони людей, хворих на псоріаз по всьому світу.
Псоріаз являє собою одне з найбільш частих шкірних захворювань, на яке в середньому страждають від 2 до 7 відсотків жителів усієї планети. Найбільш ранній початок псоріазу було зафіксовано на Фарерських островах Данії, регіоні з холодним і вологим кліматом, де в чоловіків він починався в середньому у віці 13 років, а у жінок у 12 років, причому незалежно від наявності цього захворювання у сім’ї.
В Україні у 2013 році зареєстровано 109938 хворих на псоріаз, з них дітей до 17 років – 6859. В Житомирській області перебувало на обліку 4486 хворих, з них дітей – 285.
Нагадаємо, псоріаз є хронічним неінфекційним захворюванням, яке характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації), з почервонінням (еритемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. В залежності від форми захворювання та перебігу локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись в досить широких межах. Висип може не викликати суб’єктивних відчуттів, а може супроводжуватись свербежем; шкіра, уражена бляшками, може тріскатись і кровити, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання. Псоріатичний артрит без адекватного своєчасного лікування може призвести до інвалідності.
Псоріаз є дуже серйозною проблемою для здоров’я. Та все ж, до цієї хвороби потрібно ставитися не як до діагнозу, а як до способу життя.
Більшість пацієнтів здатні контролювати захворювання за допомогою лікування, призначеного дерматологом.
Лікування поділяється на загальне і місцеве. У випадках поширеної форми хвороби основним є загальне лікування, при обмежених формах вистачить і місцевої терапії. Всі методи лікування можна розділити на три великі групи: зовнішня терапія (мазі, креми, гелі тощо, які застосовуються при легкій й помірній формі), фототерапія (застосування штучних джерел ультрафіолетового випромінювання, зокрема вузькоспектрового ультрафіолету В) та системна терапія (таблетки, ін’єкції, імунобіологічні препарати, крапельниці, які застосовуються при помірній, важкій та інвалідизуючій формах псоріазу). Всі ці методи досить ефективні. Не варто лише зволікати з лікуванням псоріазу! Своєчасне обстеження і консультування з лікарем–дерматологом допоможе уникнути загострень і ускладнень та тримати хворобу під контролем.
Міжнародний день псоріазу спрямований на підвищення поінформованості населення про дану проблему, на розвиток системи охорони здоров’я у цьому напрямку, на підтримку людей, які страждають на цю недугу.

Комментарии

 map.zt.ua (0)  

← Новости компаний